telefon Yazara Ulaşın 0 532 358 42 27

facebook

Köşe Yazıları

Yılmaz Ali İle Söyleşi

Yılmaz Ali' yi bize nasıl tanıtırsınız?

1974 Gaziantep doğumluyum. Evli ve üç çocuk babasıyım. 23 yıldır Antalya/Manavgat’ta yaşıyorum. İngilizce- Türkçe dillerinde yeminli tercümanım. Yazmaya 2015 yılında başladım ve yazmaktan büyük haz duyuyorum. Yayınlanmış iki kitabım var. Bu yıl içinde iki kitap daha yayınlamayı planlıyorum.

Zeki, Çevik ve Ahlaklı

Spor ahlakı; sporcunun rakibine ve kendisine olan saygısının ifadesidir. Spor ahlakı; sportmenlik (fair play) sağlığa, birlik ve beraberliğe, kardeşliğe, dostluğa dayanan insani değerlerin tamamıdır. Sözlerinden önce ulu önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün kendisini anlamamız gerekir.

Tarıma Hayat Ver

Tarım için oldukça elverişli iklim ve toprağa sahip bir ülkemizde ne yazık ki tarım alanlarının büyük bir bölümü ya ekilmiyor ya da ekilemiyor. Peki, bunun temel sebepleri nelerdir?

Okumaya Gönül Ver

Toplumun her kesimi, iyi bir gelecek için çocuklarını okutmak ister. Anneler ve babalar bu konuda maddi anlamda büyük özveride bulunuyorlar. Fakat hepimiz biliyoruz ki sadece maddi destek yeterli olmuyor. Esas önemli husus manevi destek, bu ise göz ardı ediliyor. Örneğin çocuklarına, kitap okuyarak örnek olan kaç ebeveyn var?

Eğitim Eğitim Eğitim

09 Eylül Pazartesi günü 2019-2020 Eğitim ve Öğretim yılı başlıyor. Başta değerli öğretmenlerimiz ve sevgili öğrencilerimize mutlu bir yıl geçirmelerini dilerim.

Bu Yaz Tatil Hayal

Havaların ısınmasıyla birlikte çoğumuz deniz kenarında bir tatilin hayalini kurmaya başladı bile. Dünyanın her yerinde yerli turiste minimum %15 kontenjan ayrılırken oteller 2019 sezonu için yerli turist pazarını %30’lardan %10 seviyelerine çekmiş durumda.

YORUMLAR

Lütfen yorumunuzu yazınız.